fbpx

Bozcaada’da Yaşamak İçin En Güzel Satılık Arsa

Bozcaada, yaz gelince hepimizin bir haftada olsa gitmek için can attığı çok güzel bir Kuzey Ege Adasıdır. Bozcaada Tarihi Rum Evleri, tertemiz gibi koyları, tarih kokan sokakları, lezzetlimi lezzetli mezeleri ile meyhaneleri, seyir tepesi, üzüm bağları, müzik festivalleri ve her yıl yapılan spor aktiviteleri ile sanki cennetten bir parçadır.

Bozcaada’da yaşamak için illa doğuştan adalı olmaya gerek yok. Ada özellikle son 15 yılda popülerliğinin artması ile göçte çok almaya başlamıştır. Bozcaada’da İmar durumu şu an için kapalı olduğundan, yeni yapılaşma olmamakta ama eski Rum evleri yavaş yavaş revize edilerek yeniden hayata döndürülmüşlerdir. Bozcaada’da Satılık Ev’ler bulmak için geniş bir zamanınız olması gerekmektedir. Her ay en fazla 2-3 satılık ev ilanı çıkmakta onlarda hemen satılmaktadır. Bozcaada’da Kiralık Ev sayısı da yok denecek kadar azdır ama yine geniş bir zamanınız varsa uygun bir ev illaki çıkacaktır.

Bozcaada' Nasıl Gidilir?

Bozcaada Nerede?

Çanakkale’ye bağlı bir ada olan Bozcaada, aynı zamanda Ege’nin kuzeyinde yer almaktadır. Türkiye’nin 3. büyük adasıdır. Akdeniz iklimine sahip bir adı olarak düşük bir nemi bulunur. Çanakkale üzerinden adaya Geyikli feribotu aracılığıyla ulaşma imkânı elde edilebilmektedir.

Resmi kayıtlara göre yaklaşık 2000’in biraz üzerinde nüfusu bulunurken, yaz aylarında gelen turistler ile beraber nüfusu 10000’in üzerine çıkmaktadır. Bu yönüyle Ege bölgesinde yer alan ve Çanakkale’de bulunan, beğeniyle ile en çok gezip görülen adalardan biri olduğunu söylemek mümkün.

 

Adanın çok göç alması tabii ki bölgedeki Arsa, Ev ve Bina fiyatlarının artmasına neden olmuştur. Bu yükseliş özellikle pandemi’de büyük şehirden kaçan insanların taleplerinin artması ile en yüksek seviyelerine ulaşmış gibi gözükse de bu yükselişin daha da artacağını bölgedeki emlakçılar ön görmektedir.

 

Bozcaada Satılık Arsa Tanıtım Videosu

Bozcaada Satılık Arsa

Bozcaada Satılık Arsamız, Adanın en değerli lokasyonlarından bir tanesindedir. Tekirbahçe Mevkiinde bulunan Ataol Çiftliğinin hemen arkasında bulunmaktadır. 4 Parselden oluşan arsamız toplam 4.640 m2’dir. Bozcaada şu an İmara kapalı olduğu için üzerine her hangi bir yapı yapılması yasaktır. Bu arsayı satın alırsanız üzerine kendi Tiny House’nuzu koyabilir, istediğiniz gibi ekip biçebilir, tarım yapabilirsiniz. Şunu da belirtmemizde fayda var Bozcaada’da İmar belli dönemlerde açılmakta ve o zaman o zamanki imar durumuna göre kendi evinizi yapabilirsiniz.

Bozcaada Satılık Parsel

Bozcaada Satılık Arsa Fiyatları

Bozcaada’da Arsa m2 birim fiyatları 2021 Mayıs ayı itibariyle 120 TL – 250 TL arasındadır. Bizim Arsamızın 4.640 m2 Toplam fiyatı 580.000 TL’dir.

Bozcaada Satılık Evler, Bozcaada Kiralık Villalar ve Satılık Arsalar için bizi arayabilir, Bozcaada Hakkında merak ettiğiniz ne varsa İbrahim Demir Gayrimenkul‘e sorabilirsiniz.