fbpx

Sıkça Sorulan Sorular

Ev almak, satmak veya kiralamak istediğinizde bu konularla ilgili aklınıza birçok soru gelebilir. Aşağıda  bu SSS Sıkça Sorulan Soruları ve yanıtlarını görebilirsiniz. Gayrimenkul Danışmanlığının yeni yasalarla şekillenmeye başladığı bu dönemde evinizi kendiniz mi satacaksınız ? Gayrimenkul Danışmanı ile çalışmanın avantajı ne ? Emlak Danışmanları ne kadar hizmet bedeli alıyor ? bu sorulardan sadece bir kaçı. Sıkça sorulan sorular bölümümüz sizden gelenlerle sürekli güncellenmektedir.

Gayrimenkul satacağınız zaman evinizi daha nasıl hızlı satarsınız ? adlı videomuzu izleyebilirsiniz.

Bir gayrimenkul uzmanı ile çalışmak Doğru para analizi, en uygun fiyat, zaman ayırma ve maksimum tanıtım gibi bir çok avantaj sağlar.

Ada, Akit, Arazi, Arsa, Cins Tahsisi, Daire, Devremülk gibi bir çok gayrimenkul teriminin detaylı açıklamaları için buraya tıklayın.

Dairenizi elbette sahibinden olarak satabilirsiniz. Ancak satış süreci çok zorlu ve çok aşamalı bir süreçtir. Başarılı bir satış süreci yaşamanız için bu zorlukları aşmanız gerekecektir. Doğru satış fiyatının belirlenmesi, fiyat politikasının yönetilmesi, doğru pazarlama faaliyetlerinin uygulanması, alıcı adaylarına yer gösterme, alıcıların daireniz ile ilgili itirazlarının karşılanması, tekliflerin alınması ve pazarlık stratejileri, güvenlik, satış öncesi belediye ve tapu işlemleri, banka kredisi işlemleri, ödeme ve tapu devri vb. Tüm bu süreç hem fiziksel, hemde psikolojik olarak çok yorucu, aynı zamanda çok zaman harcanması ve tüm aşamalarıyla doğru ve profesyonelce yönetilmesi gereken bir süreçtir. Satış sürecinizi profesyonel bir gayrimenkul danışmanı ile birlikte yönetmeniz, size daha zahmetsiz, profesyonel,güvenli ve başarılı bir satış süreci yaşatacaktır.

Dairenizin ihtiyacınız olan süre içerisinde satılabilmesi için, satışa çıkacağınız fiyatı güncel piyasa koşullarına göre doğru tespit edebilmeniz ve tüm gerekli pazarlama faaliyetlerini eksiksiz uygulamanız gerekmektedir. Alıcılar satın alma kararlarını vermeden önce, bölgenizdeki dairenize emsal ve satışta olan tüm daireleri gezmekte ve kolaylıkla karşılaştırmaktadırlar. Bu nedenle, yanlış fiyattan satışta olan mülkler alıcı bulmaz, uzun süre yanlış fiyattan satışta olan mülkler ise piyasada eskir. Alıcılar, bu kadar uzun süre satılamamış bir mülkün, bir sorunu olduğunu düşünmeye başlarlar ve dairenize ilgi her geçen gün azalır. Yalnızca bölgenizde satışta olan, ancak satılamamış dairelerin fiyatlarına bakarak fiyat belirlemek yeterli olmaz. En az 3-4 farklı fiyat analiz yöntemi ile fiyat tespiti yapılıp, sonuçlar karşılaştırılarak, bölgenizde satılmış olan gayrimenkul fiyatları ile teyit edilerek doğru fiyat belirlenebilir. Bu nedenle doğru fiyat analizi yapabilmek profesyonellik, bilgi, veri ve tecrübe gerektirir. Güncel piyasa koşullarını bilen, dairenizin satılabilir fiyat analizini doğru yapabilecek ve satış sürecinde fiyat yönetiminde sizi doğru yönlendirebilecek, profesyonel gayrimenkul danışmanınızın olması oldukça önemlidir.

Ticari Gayrimenkul Danışmanı, içerisinde ticaret yapılarak para kazanılan tüm gayrimenkul türlerini satan emlakçıya verilen isimdir.

Kadıköy Emlak Piyasasına hakim olan aslında tüm emlakçılar Kadıköy emlakçısı olabilir. Ama hem Kadıköy’de yaşayan hem de emlakçılık yapan birisini isterseniz İbrahim Demir Gayrimenkulü tercih edebilirsiniz.

Tapu işlemlerini gerçekleştirmek için öncelikle Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nden randevu almanız gerekiyor. alacağınız Randevuyu Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün çağrı merkezinden ya da işlemleri ve başvuruları daha hızlı halletmek için web sitesi üzerinden online olarak alabilirsiniz.

Tapunun üzerinde Kat irtifakı ve Kat mülkiyeti ibaresi yazmakta olup konut yapımı için inşaat işini yüklenen müteahhide verilen inşaata başlama iznine kat irtifakı adı verilmektedir.

Müteahhit Firma inşaata başlamadan önce belediyeye inşaatın projesini sunar ve belirttiği projeye uygun şekilde yapacağını taahhüt etmiş olur.

İnşaatın yapım aşamasının tamamlanmasının ardından ise belediyede görevli memurlar tarafından inşaat alanı kontrol edilir. Belediyedeki projeye uygun olarak yapılıp yapılmadığı denetlenir. Projeye uygun olarak inşaatın tamamlandığının belirlenmesi ile beraber projeye yapı kullanma izin belgesi yani iskan belgesi verilir ve inşaatın fiilen tamamlanmış olduğu, binanın tamam olduğu yasal olarak tescillenir.

Kadıköy’de kiralık ev isterken nelere dikkat etmeniz lazım, Kadıköy’ün hangi mahallesi sizin için daha uygun bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Kadıköy İstanbul Anadolu yakasının en merkezi ilçesi olmayı yıllardır devam ettirmektedir. Kadıköy lokasyonu itibariyle hem iş hem de eğlenceli bir yaşam için çokça tercih edilmektedir. Özellikle son 10 yıldır Avrupa yakasından Anadolu yakasına bir çok kurumsal şirketin genel merkezinin taşınmasıyla barınma ihtiyacı iyice artmıştır.

O zaman sırasıyla size Kadıköy’ün Mahallelerini ve yaşam tarzınıza hangisine uygun bahsetmeye başlayalım. Yazının devamını okuyun..