fbpx

Gayrimenkul Danışmanlığı

Gayrimenkul danışmanlığı veya eski adıyla emlak danışmanlığı; her türlü gayrimenkulün alım-satım, kiralama ve değerleme danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır. İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan ofisimizde 79 kişilik ekip arkadaşımız ile İstanbul’un neresinde olursa olsun İbrahim Demir Gayrimenkul olarak, danışman ihtiyaçlarınızda anında çözümler sunuyoruz.

Gayrimenkul Danışmanı Nedir?  

Gayrimenkul Danışmanı her türlü gayrimenkulün alım-satım, kiralama ve değerleme hizmetlerine aracılık yapan kişiye verilen addır. Gayrimenkul Danışmanlığı Eğitimi alarak sertifika almış kişiler bu işe başlayabilir. Buna ek olarak; 2021’de netleşen Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi alma zorunluluğunun ardından birtakım prosedürleri yerine getirmek gerekmektedir. 

Gayrimenkul danışmanı maaş alır mı ve gayrimenkul danışmanı ne kadar kazanır sorusunun genel olarak yanıtı belirsizdir. Gayrimenkul danışmanı maaş almaz. Bunun sebebi; gayrimenkul danışmanlığı, satış veya kiralama aracılık hizmet bedelinin komisyon olarak alınmasıyla sonuçlanır. Bu oran 2021 yılı itibariyle Alıcı %2 Satıcı %2 olarak toplam %4+KDV’dir.

İstanbul ‘da Ev Almak

Ev almak istediğiniz zaman, sizi çok iyi dinliyor, analiz ediyor ve ihtiyacınızı tam olarak anladığımızda size hayalinizdeki evi buluyoruz. Alacağınız konutu alma amacınıza ve bütçenize göre size istediğiniz bölgede bulunan en doğru fiyatlı evi emlak danışmanınız olarak buluyoruz.

İstanbul ‘da Ev Satmak

Ev satmak için istediğiniz zaman bize ulaştığınızda, evinize geliyor gerekli ölçümleri yapıyor ve sonrasında evinizin pazar analizini yaparak satış için en doğru rakamı buluyoruz. Sonra başarısı kanıtlanmış gayrimenkul pazarlama tekniklerimiz ile evinizi en kısa sürede satarak yeni alıcısıyla buluşturuyoruz. Evimi satmak istiyorum hatta evimi hızlı satmak istiyorum dediğiniz anda başlayan ev satma sürecini en hızlı bizimle tamamlayabilirsiniz. Sadece ev satma sitelerine ilan girerek ev satma gerçekten zorlu ve riskli bir süreç. Bizi arayın evinizi nasıl pazarlayarak daha hızlı satacağımızı size anlatalım.

Gayrimenkul Danışmanlığı
Gayrimenkul Danışmanlığı

İstanbul’ da istediğiniz bölgelerde bulunan ve ilgilendiğiniz birçok proje hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz bize ulaşın.

Gayrimenkul Danışmanlığımızı Kadıköy’ de bulunan ofisimizde, mimar, avukat ve 4 dil konuşabilen 80 kişilik ekibimiz ile yapıyoruz. Özellikle İstanbul Kadıköy Satılık ve Kiralık tüm projeler uzmanlık bölgemizin içerisinde yer almaktadır.

İstanbul’da Ev Almak veya satmak göründüğü kadar kolay değildir. Sahibinden ev satmak veya kiralamak istediğiniz zaman yaşayacağınız problemleri buraya basarak youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.

Ev alırken neleri araştırmanız ve dikkat etmeniz gerektiği de en önemli konuların başında geliyor. Çünkü birikimlerinizi yasal olarak problemli, iskanı olmayan, zemin etüdü yapılmamış bir yere vermek size geri dönüşü olmayan bir hata olarak çok acı bir tecrübe yaşatacaktır.

Her işi profesyoneline bırakmakta fayda vardır. Nasıl ki bir berberiniz, diş doktorunuz, terziniz, avukatınız var ise gayrimenkul danışmanınızın da olması gereklidir. Ev ne kadar temel barınma ihtiyacımız olsa da ülkemizde her zaman en iyi yatırım aracı olma popülaritesini devam ettirmektedir. Gayrimenkul yatırımı yaparken çok dikkatli olmak gereklidir. Yapacağınız en ufak yanlış ile çok ciddi zarar edebilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı

Ev, dükkan, arsa ya da bina olarak alacağınız gayrimenkulü, mülkün olduğu bölgede uzman bir emlak danışmanın yardımı ile almanız her zaman en doğru yöntem olacaktır.

Gayrimenkul Değerleme

Gayrimenkul Değerleme yani gayrimenkul ekspertizi bizim için satışa açılan en büyük adımdır. Doğru fiyatı belirlenmemiş bir evin satışı da tamamen zor ve yanlış olur. Gayrimenkul değerlemenin tüm yöntemlerini kullanarak gayrimenkulünüz için en doğru araştırmayı yaparak sizler için raporlama hizmeti gerçekleştirmekteyiz. Her emlak danışmanının esas yapması gereken, gayrimenkul ekspertiz işlemini maalesef tecrübe ve emlak eğitimi az olan gayrimenkul danışmanları doğru yapamayabilir. Fiyatı doğru belirlenmeden pazara çıkartılan mülkler de bu sebeple beklenen sürede satılamaz ve uzun süre satışta kalır.

İbrahim Demir Gayrimenkul olarak biz Karşılaştırma Usulü Değerleme raporundan, Arsa ve inşaat maliyet yöntemine kadar tüm yöntemleri kullanmaktayız. Bir gayrimenkul projesinin değerlemesinden apartman dairesine, müstakil villadan bağ evine kadar tüm mülkleri değerleme uzmanımız gayrimenkul değerleme hizmetleri kapsamında hemen yapmaktadır.

Gayrimenkul Pazarlama

İnternet Portalları : Hürriyet Emlak, Sahibinden.com, Zingat.com, Emlakjet gibi internet siteleri alıcıların internette ilk başvurduğu kaynaklar. Bu sebeple biz de şirket olarak bu internet sitelerinin tümünde ilanlarımızı yayınlıyoruz.

Google, Youtube, Facebook, Linkedin, İnstagram : Sosyal medya artık dijital pazarlama için olmazsa olmaz. Biz kazancımız büyük bir bölümünü sosyal medya platformlarında reklama harcıyoruz. Geçen yıl yapmış olduğumuz cironun %48’ini bu platformlara verdiğimiz reklamlarla yaptığımızı da belirtmemiz de fayda olduğunu düşünüyoruz.

Seo Çalışmaları : Pazarlamasını aldığımız tüm Satılık Portföyler için bir web sitesi yapıyor ve Google’da portföyle ilgili anahtar kelimeler aracılığı ile internette arayan kişinin karşısına ilk biz çıkıyoruz.

Profesyonel Fotoğraf ve Video : Artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte Drone ile havadan çekilen videolardan 3D kameralar ile evinizi dünyanın diğer ucundaki bir alıcıya gezdirme yetisine sahibiz. Emlak işimizi geliştirmek için teknolojiyi en iyi takip eden emlakçıların başında geliyoruz.

Alıcı Veritabanı : 17 Yıldır güvenini kazandığımız ve ticari ilişkimizi sürdürdüğümüz yüzlerce firma ve kişilere pazarlamak için aldığımız portföyleri e-posta ve SMS yolları ile bültenler gönderiyoruz ve ardından ilgilenen alıcılarla sunum için randevulaşma fırsatı yakalıyoruz.

Satılık Kiralık Afişler : Eski bir yöntem olsa bile hala çok etkili olan Satılık ve ya Kiralık Gayrimenkullerin üzerine asılan brandalar azımsanmayacak kadar müşteri çekmektedir. Bu yöntemi belirgin ve dikkat çeken afiş tasarımlarımız ile başarılı bir şekilde kullanıyoruz.

İş Ortaklarına Sunum Günleri : Pazarlamak için portföyümüze aldığımız satılık veya kiralık gayrimenkulleri bulunduğu bölgede bulunan diğer profesyonel gayrimenkul danışmanlarına toplu bir şekilde gezdirerek tanıtımı yapılması ile çok daha fazla bölge uzmanının alıcı getirmesini sağlıyoruz.

Gayrimenkul pazarlama yöntemlerimiz, 40 farklı pazarlama aracı ile sağladığımız emlak pazarlaması hakkında detaylı bilgileri almak için sitemiz üzerinden ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bölge Uzmanlığı

Ofisimizin Kadıköy’de bulunmasına karşın, mobil iş yaşamı sayesinde İstanbul’un tüm semtlerinde emlakçılık yapabiliyoruz. Türkiye Veri İşleme Merkezi TUVİMER ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nin alt yapısını kullanarak Emlak Değerleme’de çok daha doğru sonuçlara ulaşıyor ve size bu değerleme raporunu ücretsiz veriyoruz.

Bize son zamanlarda en çok sorulan soruların başında yer alan bankadan satılık gayrimenkuller hakkında bilgi sahibi olup olmadığımız; istediğiniz bölgede hangi bankanın satılık gayrimenkulü olduğunu sizin için raporluyoruz.

  • Halk Bankası Satılık Gayrimenkuller
  • Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkuller
  • Yapı Kredi Gayrimenkul
  • Denizbank Satılık Gayrimenkuller
  • TED Satılık Gayrimenkuller ile ilgili tüm bilgileri ve detaylı açıklamaların sunumunu sizler için sağlamaktayız.

Hizmet Bölgelerimiz

Kadıköy’ de Caddebostan, Erenköy, Suadiye, Fenerbahçe, Göztepe, Kozyatağı, Sahrayıcedit ve Fikirtepe’ de bulunan satılık konut ve işyeri olmak üzere; Ataşehir, Maltepe, Üsküdar ve Ümraniye ilçelerinde tüm konut ve ticari gayrimenkullerinizin alım-satım, kiralama ve değerleme işlemi hizmetlerini sunuyoruz.